Vijf leden van de Participatieraad bezochten zaterdag 14 februari in de Phil ‘Liefde voor Haarlem- De Grote Initiatievendag’, georganiseerd door de gemeente Haarlem en Stadmakers Haarlem. Tijdens deze middag kwamen initiatiefnemers uit Haarlem samen om te laten zien wat er al gebeurt in onze stad op maatschappelijk gebied én om te verkennen hoe we samen verder kunnen bouwen aan een sociale, gezonde en duurzame stad.

Ingrid, één van de aanwezige leden van de Participatieraad, vertelt: “We werden heel hartelijk ontvangen in de PHIL. De middag werd vervolgens geopend met een welkomstwoord van wethouder Floor Roduner. Daarna volgde een afwisselend programma met diverse workshops in kleinere groepen en je kon ook speeddaten met andere deelnemers.”

De workshops gingen over samenwerken in de stad, de toekomst van Haarlem en het delen van informatie en kennis. De particuliere initiatiefnemers leerden hoe experimenteren met een goed initiatief kan bijdragen aan verandering in de stad. En ze konden ook ontdekken hoe de impact van hun initiatief zichtbaar gemaakt kan worden.
Ingrid: “Men kon ook met elkaar op de foto in de Photo Booth. Wethouder Bas van Leeuwen sloot de bijeenkomst af. Het was een zeer leerzame én positieve middag.”
